Kalo tek përmbajtja

Të 34 Fjalët të cilat mbajnë peshën tuaj poshtë

Në teknologji botë të fiksuar e sotme nuk është çudi që Apps humbje peshe janë kaq të njohura, por sipas një studimi të ri, të vjetër e shkollës laps dhe letër të punës ashtu si edhe kur është fjala për humbjen e peshës. Revista ushqimore janë një mjet i rëndësishëm, por shpesh neglizhohet, në betejën tuaj humbje peshe që mund të vërtetë kanë një ndikim në rezultatet tuaja. Fuqia e journaling është më së fundi i mbështetur nga të dhënat që vijnë nga projekti trashje shikojmë përpara afatgjatë, një studim 11-vjeçar që ishte financuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë.

Në mesin e 550 pjesëmarrësve në studim të cilët mbajtur shënime për atë që ata hëngrën, ata që ka shkruar të paktën 34 fjalë në ditë e humbur sasinë më të madhe të peshës. Mesatarisht, këto subjekte rënë 12% të peshës që ata filluan në gjatë vitit ato u gjurmuar. Kryesore është që të përdorin shumë fjalë. Kur niveli i detaje në revistën shkoi nën 33 fjalë, mesatarisht humbje peshe për të rënë sa më të ulët si 9% të fillimit peshë.

Disa këshilla zgjuar për journaling ushqimit ...

-
Shkruani çdo gjë të vetme që ju hani ose pini poshtë, menjëherë.

-
Përfshini çfarë jeni duke bërë, ndërsa ju jeni të hahet.

-
Përshkruani se si jeni ndjerë ndërsa ngrënie.

-
Jini të ndershëm sepse askush nuk ka për të parë atë, por ju.

-
Në fund të çdo ditë, shohim se si emocionet tuaja ndikuar hahet tuaj.

Kur është fjala për ditarin tuaj ushqim, detaje me të vërtetë të llogarisë. Pra, në vend të renditur drithëra, qumësht dhe banane për mëngjes, shkruani emrin markë e drithëra, shuma që ju jeni ka, lloj i qumështit dhe shumës dhe madje edhe madhësia e banane. Përfshini sasinë e kalorive të secilit. Kjo mund të tingëllojë si një shumë punë, por që ju të bëni atë më shumë, ju do të merrni më të shpejtë në regjistrimin e të gjithë ju jeni të hahet dhe të pijshëm.

Vazhdon më poshtë ...


* Shumë e rekomanduar *

Mbipesha? Dëshmi tronditëse se ajo nuk mund të jetë faji juaj

99% e "profesionale" teknikat humbje peshe janë të gabuar - duke i dhënë fund me ju në të vërtetë vënë në peshë në vend se të humbur atë.

Find out pse numëruar kalorive është e keqe për ju dhe mund të sabotuar përpjekjet tuaja dieting.

Zbuloni një mënyrë të re për të effortlessly derdhur paund padëshiruar dhe të bjerë £ 9. çdo 11 ditë.

Kjo dietë është quajtur "Dëshmi Idiot Ushqimi" për shkak se ajo është e gjitha ka punuar për ju dhe nuk ka nevojë për kalori numërimit apo lexim etiketë.

Klikoni me të gjetur se si ju mund të jenë të zbehta me këtë sistem të ri inovative humbje peshe ...

Klikoni me tani për të zbuluar se si të bjerë 9 £ çdo 11 ditë ...
* Disclosure: kompensohet Filialin *


Të 34 Fjalët të cilat mbajnë peshën tuaj poshtë Vazhdon ...

Siç e shihni, journaling ushqimi ups për ndërgjegjësimin tuaj të asaj, se sa, dhe pse ju hani. Kjo ju ndihmon të prerë nga se hahet pamend, dhe të ju tregojë fushat ku ju mund të bëni ndryshime. Revista Ushqim gjithashtu identifikojnë shkakton të overeating që ju mund të modifikoj (si stresit) ose të shmangur (si kohë boshe në para TV). Ju mund të jetë i befasuar për të gjetur disa burime të habitshme të kalorive, ajo që ju jeni të pijshëm ose snacking në. Lajm i mirë është se revista ushqim të ju ndihmojë të shikoni këtë dhe kështu bëjnë ndryshime që me të vërtetë ndikojnë kalorive që ju të marrë në në ditë, dhe kështu peshë tuaj.

Koha dhe përpjekje të vendosni në journaling ushqimit është e vlefshme në aspektin e humbjes së peshës, shumë studime të bëra dhe humbje peshe mbështesin këtë ide. Mbajtja e një ditar të ushqimit do t'ju ndihmojë të monitoruar (dhe të qëndrojnë të përgjegjshëm) për çdo gjë që ju vënë në gojën tuaj. Ju do të merrni në zakonin, vend shpejt, i shkruar çdo gjë që ju hani ose pini në ditarin tuaj. Për disa, akti i vetëm me shkrim gjëra poshtë është e mjaftueshme. Shumë të vendosë të mos hani diçka, sepse ata nuk duan të shkruajnë.

Një tjetër tip i madh journaling, kjo është gjithashtu krejtësisht të ulët të teknologjisë së lartë, është pairing deri me një mik i cili është duke u përpjekur për të humbur peshë. Kjo lloj mbështetje të vërtetë e ndihmon. Ju mund të ndajnë shënimet tuaja të përditshme në ditar të ushqimit me njëri-tjetrin, ju mund edhe të tekstit pas çdo vakt dhe pastaj flisni me telefon (ose në person) çdo ditë.

Për shëndetin tuaj të mirë,

Niveli i mirë i vitaminës D në Mushrooms

Nëse ju merrni shtojcave për vitaminë D, ju do të dëshironi të lexoni këtë. Një ekip nga Universiteti i Bostonit Shkolla e Mjekësisë ka gjetur se të hahet kërpudha me vitaminë D2 është po aq efektive në rritjen (dhe ruajtjen e niveleve) vitaminë D si duke marrë një shtesë të vitaminës D2 ose D3. Gjetjet u prezantuan në takimin vjetor 2013 të Shoqërisë Amerikane për Biokimi dhe molekulare Biologji dhe botuar më parë në vitin 2013 në qasje të hapur ditar Dermato-Endokrinologjisë.

Normalisht, shumica prej nesh të marrë vitaminë D tonë nga ekspozimi sunscreen lirë në rrezet e diellit natyrore. Rreth 20 deri në 25 minuta në ditë është e mirë. Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me kancerin e lëkurës, të dal para të nxehtit të ditës (10:00) ose pas (02:00) ajo ka kaluar. Trouble është, ky proces natyror nuk është aq efektive për ata që jetojnë në latitudes të lartë, në dimër, ose në qoftë se ju jeni të errët skinned ose pak më i vjetër. Nëse ky është rasti, shtojcave janë shpesh një zgjedhje e mirë.

Në studimin e rastësishme, 30 subjektet e rritur u kapsula me 2.000 ius e vitaminës D2, 2.000 ius të vitaminës D3 ose 2.000 ius e pluhur kërpudha një herë në ditë për 12 javë, gjatë dimrit, kohën e vitit kur është natyrisht më e vështirë për të marrë jashtë në diell për të bërë vitaminë D. gjitha subjektet kishte serum bazik 25-hydroxyvitamin D matur, dhe nivele nuk ishin të gjithë që të ndryshme në mes të grupeve të studimit.

Në fund të studimit 12-javë, nivelet e vitaminës D dhe për të tre grupet nuk janë statistikisht të ndryshëm nga ata që morën kapsula në pluhur kërpudha. Ky konstatim sugjeron se shijosh kërpudha që janë të ekspozuar në dritë ultravjollcë në mënyrë që ata kanë vitaminë D2 ju sjell një burim natyror i vitaminës D që mund të përmirësojnë nivelet e kësaj lëndë ushqyese në të rritur të shëndetshëm. Pra, duke marrë pluhur kërpudha ishte po aq efektive sa duke marrë një shtesë.

Vazhdon më poshtë ...


* Shumë e rekomanduar *

3 arsye kritike që ju keni celulitit ...

Joey Atlas, Trupi Rritja Specialist të grave është i ndarë metodën e tij 4 hap për reduktimin e celulitit.

Nuk ka krem, makina vibruese, gjë e hidhur apo të brendshme të veçanta ...

Celuliti nuk është gjenetika mbi të gjitha e keqe ... Mëso lëvizje delikate për të fshirë nga-dimples keqe & gunga shpejt.

Hidhni një sy në atë që gratë nëpër 193 vende të ndryshme kanë mësuar e bën dallimin.

Klikoni me tani dhe zbuloni se si Joey mund të ndihmojë ...
* Disclosure: kompensohet Filialin *


Niveli i mirë i vitaminës D në Mushrooms Vazhdon ...

Ju keni dëgjuar se vitamina D është kritike për eshtra të shëndoshë dhe muskuj të fortë. Duke pasur të mjaftueshme të kësaj lëndë ushqyese ndihmon trupin të mbajtur kockat e dendur dhe duke reduktuar kështu mundësinë e frakturave, osteoarthritis dhe osteoporozën. Vitamina D gjithashtu luan një rol të madh në zbutjen e sistemit imunitar dhe është menduar për të ndihmuar të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve si kanceri, diabeti, sëmundjet e zemrës dhe ndoshta madje edhe çështjet e humorit si depresioni.

Tani që ne e dimë se kërpudhat janë një burim i mirë i vitaminës D, ekspertët janë gjithashtu në gjendje të shpjegojë se sa e kërpudha të bërë vitaminë D2. Në një prezantim të dytë në të njëjtën mbledhje vjetore, hulumtuesit shpjegoi se procesi është pothuajse si ajo që ndodh në lëkurën e njeriut, pasi duke qenë jashtë në diell. Për më tepër, kërpudha mund të bëjë të dyja vitaminë D2 dhe vitaminë D4; konfirmuar gjetjen e disa lloje të vitaminës DS dhe DS provitamin në mostrat.

Me rezultatet e duke u paraqitur në një takim shkencor dhe të botuar në një revistë, ekipi mendon se njerëzit mund të jeni siguruar se kërpudhat janë një burim i mirë natyror i vitaminës D që mund të gjenden lehtësisht në dyqan ushqimore dhe të lehtë të shtuar në shumë prej ushqimeve ju tashmë dashuri.

Michael F. Holick, hetuesi kryesor për projektin beson se këto rezultate konfirmojnë atë që studime të tjera na kanë treguar. Ka shumë mënyra për të rritur totalin qarkullojnë vitaminë D, marrjen e shtesave është vetëm një prej tyre.

Për shëndetin tuaj të mirë,

Lufta për të mësuar përmendësh, Focus, Mbaro një punë: Çfarë duhet të bëni

Kujdes deficitin Hyperactivity çrregullim (ADHD) është një gjendje e mirë-e njohur që paraqet shumë sfida për fëmijët dhe të rriturit të cilët jetojnë me të. Ju mund të luftojnë për të ndiqni udhëzimet, mos harroni informacion, koncentrohen, organizojnë detyrat ose të përfundojë një punë brenda kohës së dhënë. Kur nuk arriti, ADHD simptome mund të shkaktojë probleme në pothuajse çdo fushë të jetës nga puna apo shkolla për marrëdhëniet me familjen dhe partnerët.

Duke folur impulsive është një simptomë e ADHD rritur, e që mund t'ju shkaktojë shumë vështirësi në qoftë se ju nuk mësoni si për të frenuar kërkojnë tuaj për të folur jashtë. Është e vështirë për ata me ADHD për të marr në cues sociale që pjesa tjetër prej nesh të arrijë dhe të përgjigjen. Ata që kanë ADHD gjithmonë duhet të bëni një përpjekje shtesë për të vëzhguar se çfarë po ndodh rreth tyre, si dhe duke i kushtuar vëmendje për atë që është në kokën tuaj para se të flisni. Lehtë tha se bëhet për të qenë të sigurt.

Ja një sugjerim për të që mund të provojë të dobishme, ajo që quhet metoda e "trafikut të lehta". Kur të mbërrini në një takim, parti ose tubimit tjetër, bëni një kontroll të shpejtë të shtetit tuaj të mendjes për të mësuar në qoftë se ju jeni të relaksuar apo stër. Nëse ju jeni të qetë dhe të relaksuar kjo është "drita e gjelbër" tuaj për të shkuar përpara një angazhohen të tjerët. Nëse ju jeni ndjeheni në të gjitha plagë deri, të matur intensitetin e këtë ndjenjë në mes të "dritë të verdhë" që do të thotë pak përfundoi, të shkojnë përpara, por të jenë të kujdesshëm për të "drita e kuqe", që do të thotë që ju jeni mbi stimuluar dhe duhet të ndalet, të marrë një pushim , dhe pastaj të shkojnë përpara një herë ju jeni të qetë.

Disa këshilla të tjera të dobishme për të menaxhuar bisedë në qoftë se ju keni ADHD ...

-
A nuk kërcejnë drejtë në një bisedë të vazhdueshme. Në vend të kësaj, lexojmë në kokën tuaj
atë që ju doni të thoni. Shkruaj atë në qoftë se ju mund. Kryesore është që të vlerësojë diskutimin,
dhe kontributi juaj, para se të nxitojnë në dhe të bëjë atë.

-
Kur ju flisni, flisni "të ulët dhe të ngadalshëm". Nuk duhet të ketë nevojë që të nxitojnë fjalët
jashtë, apo të flasin me zë të lartë. Toni duhur dhe niveli vëllimi janë të rëndësishme për të mbajtur
Biseda lëviz natyrshëm dhe jo ndërprerë atë.

-
Mendoni bisedë si një mënyrë për të informacionit të tregtimit. Ju flisni pastaj të tjera
njerëz bisedimet nga ana e tij ... çdo person i kërkuar ose iu përgjigjur pyetjeve. Interesat e përbashkëta
janë një vend i mirë për të filluar.

-
Respektoni hapësirë ​​personal të tjetrit dhe për të mbajtur veten nga duke ecur në shumë
ngushtë. Kjo është një turnoff i madh për shumë njerëz, ata ndjehen të pushtuar dhe të frikësuar
nga dikush qëndruar në atë që ata mendojnë se është hapësirë ​​"e tyre".

-
Duke luajtur rol ndihmon ju merrni përdorur për të ardhur në, duke shikuar dhe duke dëgjuar çfarë është
ndodh para se të hedhur in Një bashkëshort, këshilltar ose mik i mirë mund të ju ndihmojë
praktikë këto teknika deri sa ju të ndiheni rehat me ta në tuaj.

Vazhdon më poshtë ...


* Shumë e rekomanduar *

1 Technique Quick për të djegur më shumë yndyrë

Ja Prezantimi juaj i lirë Zbuloni:

1 Teknika e poshtër për mashtrim trupin tonë për të djegur më shumë yndyrë ...

Si një mënyrë unike, e thjeshtë dhe e shpejtë NEW të lëviz eliminon yndyrë - Hint: kjo është e kundërta e saktë e kardio mërzitshëm, por pa kardio në të gjitha ...

Si një pjatë të shijshme pak ngrënë natën vonë në të vërtetë rritur hormon më të fuqishme humbje yndyrë në trupin tonë, ndërsa ju gjumin ...

Kliko përmes këtu tani për të zbuluar se si për të djegur më shumë yndyrë të shpejtë sot ...
* Disclosure: kompensohet Filialin *


Lufta për të mësuar përmendësh, Focus, Mbaro një punë: Çfarë duhet të bëni Vazhdon ...

-
Lexojmë llojet e situatave sociale që ju të gjeni veten tuaj in Thuaj me zë të lartë
sjellje më të mirë për situatën. Pasi ju merrni mirë në këtë, ju nuk do të duhet
për të thënë e lajmërimeve me zë të lartë, ju do të dini ato.

-
Meditim Mindfulness ofron një numër të mahnitshme të përfitimeve për të gjithë, por
më veçanërisht për të rriturit që kanë të bëjnë me ADHD. Ideja është që të ulen në heshtje dhe
qartë mendjen tuaj në mënyrë që ju mund të përqëndrohen në frymarrjen tuaj të ngadalshëm, të qëndrueshme. Kjo merr disa
praktikë, por një herë ju merrni ul receptorin e telefonit të tij, kjo është një mënyrë e mrekullueshme për të ju ndihmojë
angazhohen, të jenë të pranishëm, për të mësuar për të parë dhe të mos jetë aq i hutuar.

Së fundi, nëse ju jeni duke u trajtuar për ADHD tuaj, të mbajtur me terapi apo mjekim (ndonjëherë të dy) si këto mund të ju ndihmojë të menaxhuar ndjenjat tuaja për shtytje, si dhe simptoma të tjera përçarës ADHD. Terapia mund të jetë veçanërisht e dobishme për formimin e shprehive të reja dhe zhvillimin e aftësive të forta sociale.

Për shëndetin tuaj të mirë,

Këshilla për të qenë më e suksesshme

Kur vjen puna për të negociuar, këtu është një mënyrë për të marrë një marrëveshje më të mirë - të bëjë diçka që ju merr dhe lëviz sipas veprave të ri nga Massachusetts Institute of Technology që shfaqet në revistën Science psikologjike. Djersitje dhe duke marrë norma zemra jote deri vetëm mund të jetë gjë për të bërë si ju të negociojë për makinën tuaj të ardhshëm, punë ose blerje të tjera - që është në qoftë se ju jeni negociator të rehatshme. Sekreti i suksesit është që të marrë atë që ju duhet / duan duke mos bërë dëm për nevojat e personit tjetër / dëshiron. Detyrë e lehtë për të qenë të sigurt.

Ju mund të ketë sukses në negociatat tuaj nga ...

-
Dëgjuar se çfarë personi tjetër është duke thënë. Kjo lë në anën tjetër me
një ndjenjë e duke u respektuar të cilat ndërton besimin. Ju duhet të bëni të sigurtë se çfarë ju keni
Heard është me të vërtetë e drejtë, kështu që pasqyrë (të përsëritur prapa) atë që është thënë për ju që të jetë i sigurt
ju e kuptoni.

-
Duke punuar për të fituar / të fitojë si këto priren të kenë më të suksesit. Pra, ju merrni çfarë
ju doni / nevojë, por personi tjetër ka shumë. Harrojeni për besting dikë dhe
të përqëndrohet në sigurimin e ju të dy mund të ra si fitues.

-
Duke kërkuar për gjëra që ju ndajnë të përbashkët. Kjo e bën të vështirë që të jetë konfrontues
ups dhe shanset e suksesit.

-
Jo duke larg nga sportelet apo kundërshtimeve. Duke pranuar këto bën tjera
person të ndjehen të dëgjuar dhe e mban bisedë e sipër.

-
Duke menduar jashtë kutisë.

Shkuarja në çdo negociata që ju doni të ndiheni të sigurt, e fortë dhe të sigurt për veten dhe atë që ju doni apo nevojë. Nëse ju jeni të shqetësuar Hulumtimi gjeti, duke lëvizur në lidhje me të vërtetë mund të dëmtojë punën tuaj.

Një mënyrë efektive për të luftuar këto lloj të frikës është që të shkoj në punë rutine (ose jashtë) dhe të fillojnë të lëvizin për të marrë e kursit të dëgjojnë tuaj. Pasi zemra juaj është me të vërtetë gara, etiketë ndjenja si eksitim. Tregoni veten ju ndiheni ngacmuar jo, nervor, dhe pastaj të shkoni dhe të merrni atë që ju dëshironi, atë që meritoni.

Vazhdon më poshtë ...


* Shumë e rekomanduar *

Duke njoftuar: Doktor miratuara Store bufe mjeteve juridike që vërtetë punojnë ...

A keni blerë gjatë kundër drogës?

Stop tani dhe mos e humbni asnjë më shumë para.

A e dini se ju lehtë mund të shërosh sëmundje pa efekte anësore, duke përdorur herbs vetëm natyrore, vitamina dhe ushqyesve?

Charles Silverman ND Certified Naturopathic dhe Herbalist Doktor ka marrë 18 vjet e kërkimit dhe përvojën e tij dhe të kondensuar atë në një encyclopeida korrigjuar në shtëpi e më të fuqishme, dhe më e rëndësishmja provuar, mjetet juridike në shtëpi.

Ju mund të eliminojnë virusin gripit, të rritur sistemin tuaj imunitar, dhe të shërohen më shpejt nga ftohjet përdorin këto mjeku-miratuar mjetet juridike në shtëpi ...

Si dhe gjumë të mirë, dukem më i ri dhe trajtojnë ndonjë problem të lëkurës kujdesit të lëkurës me mjetet juridike tuaja në shtëpi dhe receta.

Klikoni me tani për të zbuluar "e fshehura" shëron bufe kuzhine - të provuara nga provat klinike.
* Disclosure: kompensohet Filialin *


Këshilla për të qenë më e suksesshme e vazhdueshme ...

Hulumtimi në këtë fushë nga MIT përfshirë dy eksperimente. Një krahasim
Përvojat subjekt kur pjesëmarrësit negociuar për të blerë një makinë gjatë një shumë
duke ecur me gjallëri në një punë rutine në krahasim me ata që ecte shumë ngadalë.
Një tjetër eksperiment krahasuar përvojat e punëkërkuesve që të negociuara kushtet
në një shumë, disa duke marrë një shpejtësi të ulët, shëtitje rastësor, ndërsa të tjerët u ul në një karrige.

Ata që dreaded këto lloje të negociatave bëri edhe më keq kur ushtruar veten e tyre. Ata që i pëlqente bisedimet në fakt kishte rezultatin e kundërt. Ata e bënë më mirë, ndjehet më mirë për punën e tyre kur ata u larguan. Negociatorët besim mendonin ata bënë më mirë kur normat e tyre të zemrës u ngritën në punë rutine, më shumë se kërkuesit në mënyrë të barabartë të sigurt të punës që ecur më ngadalë.

Duket se është e lehtë për të ngatërruar shtete fizike dhe mendore. Emocionet janë të njohur të ketë dy pjesë, një përgjigje fiziologjik nga trupi, dhe se si personi dyja përvojat e punon dhe e emërton. Kështu, ndërsa një person e sheh një zemër gara dhe djerse ngjyhet pëllëmbët si ankthi, një tjetër mund të quaj këtë eksitim. Studimet kanë gjetur se njerëzit bëjnë më mirë në një sërë aktivitetesh në qoftë se ata janë të vetëdijshëm për reagimin e trupit dhe relabel këto si ndjenja ngacmuar jo, nervor.

Pra, nëse ju jeni duke shkuar për të negociuar, rivlerësoj nervat si eksitim. Thjesht duke thënë: "Unë jam i gëzuar," është e mjaftueshme. Sa i përket shumës dhe intensitetin e aktivitetit negociatorët besim mund të bëjë, studiuesit sugjerojnë që ju të jetë aktiv dhe të merrni rrahjet e zemrës lart, por nuk punojnë deri një përvojë të madhe maratonë të denjë.

Për shëndetin tuaj të mirë,

Pirja e kafes mund të veprojë si kundër depresionit

Kafe mund të jetë shumë e shumë më tepër se një shok për të filluar ditën. Pirja 2-4 gota e kafe çdo ditë duket për të ulur rrezikun e vetëvrasjes në të rriturit me një mbresëlënëse 50%, thotë një studim i ri nga Shkolla e Harvardit i Shëndetit Publik (HSPH) që shfaqet në internet në Journal Botërore të Biologjike Psikiatrisë. Dhe ndryshe nga punë më parë, ky ekip ka qenë me të vërtetë në gjendje për të vlerësuar shoqata e marrjes së dy pijeve caffeinated dhe jo-caffeinated - gjetjen e se kafeina është më e mundshme të përfshirë në efektin mbrojtës të kafe.

Kafeina stimulon sistemin nervor qendror, por edhe mund të veprojë si një antidepressant butë duke rriti prodhimin e disa neurotransmitters të rëndësishme në tru. Këto përfshijnë serotonin, dopamine dhe noradrenaline, të gjitha të njohur të jenë të përfshira me humor. Caffeine kafe-së mund të jetë arsyeja për rrezik të reduktuar të depresionit në pinë kafe që është gjetur në studimet e fundit.

Depresioni dhe vetëvrasja janë një kombinim i rrezikshëm që mund të ketë rezultate tragjike. Sipas Qendrat për Kontrollin e Sëmundjeve numër prej 2010, pak më shumë se 36,000 njerëz në SHBA vrasin veten çdo vit. Dhe edhe pse ne të përqëndrohet në adoleshencë, ato të moshave të tjera janë gjithashtu në rrezik, meshkujt më shumë se femrat.

Për të kryer hulumtimit të fundit, ekipi i rishikuar informacione nga tre studime shumë të mëdha të SHBA - 43.599 burra nga të Shëndetit Profesional Studim vazhdim, 73.820 gra nga e infermjereve Studimin e Shëndetësisë dhe 91.005 gra nga e infermjereve Shëndetit Study II. Kafeina dhe kafe dekafeinato futje kafe është vlerësuar çdo katër vjet me një pyetësor. Konsumi Kafeina nga kafe dhe jo kafe pije si çaj, pije caffeinated buta dhe çokollatë ishte llogaritur gjithashtu. Gjatë periudhës së studimit 16-vjeçar ka pasur 277 vdekje për shkak të vetëvrasjes.

Rreziku i kryerjen e vetëvrasjes për të rriturit që pinin 2-4 gota e kafe caffeinated ditë ishte rreth gjysma e atij të njerëzve që pinin kafe dekafeinato ose shumë pak ose aspak kafe në të gjitha. Edhe me gjetjet, askush nuk është duke bërë thirrje për të rriturit në depresion për deri futje e tyre kafeinë, sepse shumica e njerëzve të rregulluar futje e tyre caffeine në një sasi optimale për ta. Duke shtuar më shumë do të bëjë efektet anësore të pakëndshme më shumë të ngjarë.

Vazhdon më poshtë ...


* Shumë e rekomanduar *

Duke njoftuar: Doktor miratuara Store bufe mjeteve juridike që vërtetë punojnë ...

A keni blerë gjatë kundër drogës?

Stop tani dhe mos e humbni asnjë më shumë para.

A e dini se ju lehtë mund të shërosh sëmundje pa efekte anësore, duke përdorur herbs vetëm natyrore, vitamina dhe ushqyesve?

Charles Silverman ND Certified Naturopathic dhe Herbalist Doktor ka marrë 18 vjet e kërkimit dhe përvojën e tij dhe të kondensuar atë në një encyclopeida korrigjuar në shtëpi e më të fuqishme, dhe më e rëndësishmja provuar, mjetet juridike në shtëpi.

Ju mund të eliminojnë virusin gripit, të rritur sistemin tuaj imunitar, dhe të shërohen më shpejt nga ftohjet përdorin këto mjeku-miratuar mjetet juridike në shtëpi ...

Si dhe gjumë të mirë, dukem më i ri dhe trajtojnë ndonjë problem të lëkurës kujdesit të lëkurës me mjetet juridike tuaja në shtëpi dhe receta.

Klikoni me tani për të zbuluar "e fshehura" shëron bufe kuzhine - të provuara nga provat klinike.
* Disclosure: kompensohet Filialin *


Pirja kafe mund të veprojë si Antidepressant Vazhdon ...

Puna e tanishme nuk përcakton shkakun dhe efektin. Gjithashtu ata nuk shohin ndonjë ndryshim në mes të rrezikut të pinë kafe që pinin 2-3 gota dhe ata që kishin katër (ose më shumë) gota e kafe çdo ditë. Kjo mund të jetë për shkak të numrit të vogël të subjekteve që kanë kryer vetëvrasje.

Në një kafe dhe depresioni studimi të mëhershëm që shfaqet në JAMA Mjekësisë të Brendshme ka pasur një efekt maksimal për subjektet që pinin katër (ose më shumë) gota e kafe në ditë.

Ka gjithashtu një studim finlandez që gjeti një rrezik më të lartë të vetëvrasjes në mesin e njerëzve që pinin tetë ose nëntë gota e kafe në ditë. Ka pasur shumë pak pjesëmarrës në studimet amerikane që pinin një sasi të tillë të madhe. Kështu puna nuk e shohim në çdo konsum mbi gjashtë gota e kafe në ditë.

Nëse ju, ose dikush që e doni, është duke folur për i dhënë fund jetës së tyre, ju lutem i kushtoj vëmendje. Ndihmë është atje, duke pritur. Ju lutem e di se vetëvrasja nuk është opsioni juaj vetëm.

Për shëndetin tuaj të mirë,

Dymbëdhjetë Tricks trurit për të mbajtur veten Focus

Ka gjëra që ju mund të bëni për të përmirësuar përqendrimi, të qartë larg mjegull e trurit dhe të qëndrojnë të mprehtë. Truri ynë natyrisht bredhin kur është e mundur, sidomos kur ne jemi duke pushuar apo duke bërë diçka që nuk ka bërë thirrje për një tërësi shumë të përqendrimit. Making darkë. Folding lavanderi. Driving një rrugë të njohur. Ekspertët thonë se përçart mendja është një mënyrë për trurin tuaj për të marrë një pushim shumë të nevojshme. Lajm i mirë është se ju mund të shfrytezohet brainpower tuaj, injorojnë distractions dhe të bëjë ndonjë detyrë me ca lëvizje të thjeshta.

Është e vërtetë se mërzia, stresi dhe lodhja gjitha të inkurajuar mendjen tuaj të enden, në punë apo jashtë, kështu që këtu është ajo që duhet të bëni.

Kur ju jeni në punë ...

1. Get organizuar nga pastrimin zonën tuaj të punës. Heqin qafe e rrëmujë dhe në qoftë se në qoftë se ju kanë prioritete të shumta, lista këto dhe të marrë kohë për të vendosur në cilën ju do të trajtojë së pari. Qartë të gjitha projektet e tjera nga sytë tuaj dhe të fillojnë punën. Përsërit procesin për secilin projekt. Këtu, "Nga shikimi, nga mendja" është krejtësisht e vërtetë.

2. Go lehtë në fotot e familjes në zyrë, si fotot e njerëzve që ju jeni afër, dhe më shumë gjasa për t'u shqetësuar rreth, janë të njohur mirë Stealers mendimit.

3. Mbani nga shkon jashtë gjatë takimeve nga të qenit një pjesëmarrës aktiv në marrjes diskutim vend. Duke bërë kështu që detyron të përqëndrohet në temën në dorë dhe ofron hapësirë ​​për enderrat me sy hapur.

4. Kur ju ndjeni veten rrëshqitje në drejtim të përqendrimit, të ngrihet, të lënë tavolinën tuaj dhe të marrë një shëtitje jashtë, apo vetëm në një pjesë tjetër të ndërtesës për të dhënë vetes një pushim mendor. Kjo ndihmon trurin tuaj të lidhen tavolinën tuaj me punë, nuk e mendje të përhumbur. Nëse ju nuk e bëni pushime të rregullta, sidomos në një punë që ju nuk më pëlqen, mendjen tuaj është më i prirur të enden.

Studimet kanë gjetur se njerëzit kanë më shumë gjasa për të ëndërroj kur kryerjen e aktiviteteve që mund të bëhet në mënyrë automatike ... si ngarje makinën tuaj së bashku një rrugë të njohur. Këtu janë disa këshilla zgjuar për të mbajtur ju të mprehtë, ndërsa ju jeni në makinë ...

1. Dhëna roman vizuale (a string i lidhur me timon, një afishe të gjallë në dash) mund të merrni ju nga se zakon hutuar ngarje.

2. Luaj një lojë të numërimit si makina me ngjyrë apo në kërkim për shtetet e ndryshme të përfaqësuara në targa. Çdo gjë që ju mban të duke i kushtuar vëmendje të rrugës është një alternativë e mirë për të mbajtur veten të vëmendshëm pas timonit.

Çuditërisht, leximi është një tjetër kohë e zakonshme për mendjen tuaj të bredhin. A keni ndonjëherë lexuar dhe rilexuar të njëjtat faqe? Hulumtimet kanë treguar se lexuesit janë në të vërtetë vegim 20% të kohës. Ja fix:

1. Merrni kohë-opozitë për të procesit materiale që ju keni lexuar vetëm. Çdo aq shpesh si ju lexoni, të ndaluar dhe të mendojnë për atë që keni lexuar ashtu si kjo do të përmirësojë të kuptuarit, sepse ajo shkurton poshtë në mendjen përçart kohë.

2. Lexo në të kundërt, që është Reorder sasi të vogla të informacionit të përmbajtur dhe kjo mund të ndryshojë sa nga ajo që ju mbajë. Ajo mund të ndjehen të çuditshme disa herë të parë, por përpjekje shtesë do të detyrojë trurin tuaj të kthehet në qendër të vëmendjes.

3. Join një klub libër, si presion afati për të përfunduar një libër mund të jetë mashtrim për të mbajtur të përqëndruar në lexim. Provoni buxhetit numrin e faqeve që ju do të duhet për të lexuar çdo ditë për të mbajtur lart. Nëse ju vetë librin, ju mund të shkruani shënime në margjina apo të nxjerrë në pah pasazhe kuptimplotë për të ndihmuar në përqëndrimin tuaj dhe të kuptuarit e materialit.

Vazhdon më poshtë ...


* Shumë e rekomanduar *

Duke njoftuar: Doktor miratuara Store bufe mjeteve juridike që vërtetë punojnë ...

A keni blerë gjatë kundër drogës?

Stop tani dhe mos e humbni asnjë më shumë para.

A e dini se ju lehtë mund të shërosh sëmundje pa efekte anësore, duke përdorur herbs vetëm natyrore, vitamina dhe ushqyesve?

Charles Silverman ND Certified Naturopathic dhe Herbalist Doktor ka marrë 18 vjet e kërkimit dhe përvojën e tij dhe të kondensuar atë në një encyclopeida korrigjuar në shtëpi e më të fuqishme, dhe më e rëndësishmja provuar, mjetet juridike në shtëpi.

Ju mund të eliminojnë virusin gripit, të rritur sistemin tuaj imunitar, dhe të shërohen më shpejt nga ftohjet përdorin këto mjeku-miratuar mjetet juridike në shtëpi ...

Si dhe gjumë të mirë, dukem më i ri dhe trajtojnë ndonjë problem të lëkurës kujdesit të lëkurës me mjetet juridike tuaja në shtëpi dhe receta.

Klikoni me tani për të zbuluar "e fshehura" shëron bufe kuzhine - të provuara nga provat klinike.
* Disclosure: kompensohet Filialin *


Dymbëdhjetë Tricks trurit për të mbajtur veten Fokus i vazhdueshëm ...

Dhe pastaj nuk ka kjo. Nëse ju keni një problem personal, ju jeni më shumë të ngjarë të
gjeni mendjen tuaj enden si ju shkoni nëpër ditën tuaj se dikush pa ndonjë
shqetësime. Shqetësimet tuaja e bëjnë të vështirë për të përqëndrohet në çdo gjë tjetër, por ruminating
si kjo është mjaft shkatërruese. Ja se çfarë ju mund të bëni ...

1. Flisni për shqetësimet tuaja me një anëtar të besuar të familjes ose mik i ngushtë, personalisht ose në telefon për të pastruar kokën tuaj. Duke shkruar mendimet tuaja mund të jetë po aq efektive sa thoshte ato me zë të lartë.

2. Lista rrugët për zgjidhjen e çështjes dhe pastaj të ecur përpara. Duke vënë planin tuaj në letër ndihmon të lëvizur merak në furrë me mbrapa, atëherë ju mund të paguani vëmendje për gjëra të tjera.

3. Meditim (buster provuar stresit) mund të ndërtuar aftësitë tuaja në të kthyer nga distractions sipas studimeve më të fundit. Ajo i ndihmon tren mendjen tuaj për të rifokusuar pasi u hutuar. Meditim ju ndihmon të mësoni se si të vënë vëmendjen tuaj ku ju dëshironi që ajo të jetë dhe për të mbajtur atë atje.

Për shëndetin tuaj të mirë,

Si Ndikimi Zhurma Për Shëndetin tuaj

Tani dëgjoni këtë ... kthyer poshtë zhurmën. Ndikimi i kombinuar i zhurmës në punë, në mjedisin dhe si pjesë e aktiviteteve rekreative është gjetur të jetë burim i një kërcënim serioz të shëndetit publik që shkon përtej dëmtimit të dëgjimit tonë. Sound ka treguar për të ndikojë tregues të tjerë të shëndetit trupor si dhe dëgjimin. Dhe me një popullsi plakjes që jeton në gjithmonë-në botën tonë, humbjen (për të mos përmendur tregues të tjera shëndetësore) të dëgjimit janë tashmë nën zjarr.

Këto zhurma ditë është kudo, dhe duke gjetur një vend të qetë është e bëhet më e vështirë gjatë gjithë kohës. Mendoni se ajo ... buds veshit shpërthim muzikë, të vrumbullojë metro, monitoron spital bip, tastierë kliko, blowers fletë thyej heshtjen, edhe zhurma e trafikut është e gjitha rreth nesh. Zhurmës në punë dhe ndikimi që ka në seancë është studiuar shumë mirë, dhe në vitet e fundit hulumtimi ka zgjeruar për të parë në zhurmën e situatave sociale, si në një bar apo nga lojtarët muzikë personale. Zhurma nga mjedisi - trafikut, trena dhe avionë lart - ka qenë gjithashtu studiuar.

Puna në zhurmë dhe shëndetin shfaqet në Lancet, dhe shqyrtuar studimet më të fundit në ndikimin e zhurmës në disa treguesve kryesorë të shëndetit - Gjëra të tilla si humbje, sëmundje të zemrës, performancën njohëse, shëndetin mendor dhe çrregullime të gjumit dëgjimit - për të ndihmuar në edukimin mjekësor dhe jo njerëzit mjekësore mbi ndikimet e zhurmës.

Hulumtuesit përgjegjëse për shqyrtimin ishin anëtarë të Komisionit Ndërkombëtar për Efektet Biologjike të Zhurma (ICBEN), i cili u mblodh për të përmbledhur gjetjet aktuale në ekspozimit ndaj zhurmës dhe shëndetin. Ekipi i kushtuar vëmendje të veçantë për studimet që janë botuar në pesë vitet e fundit në fushat e otolaryngology, mjekësisë kardiovaskulare dhe gjumit, psikologjisë dhe madje edhe mjekësi spital për të marrë një kuptim të provave aktuale të zhurmës.

Mjekësia e di se nivelet e zhurmave të larta të shkaktojë humbjen e dëgjimit, sëmundja më e zakonshme profesionale në SHBA me rreth 22 milionë punëtorë të ekspozuar ndaj niveleve të rrezikshme të zhurmës, si pjesë e punës së tyre. Çdo vit, rreth 242.000.000 $ është shpenzuar për kompensimin e njerëzve për të dëgjuar humbje e aftësisë së kufizuar në lidhje me vendin e punës.

Vazhdon më poshtë ...


* Shumë e rekomanduar *

Mbrapa Institutit Healthy Back Pain Relief Journal

Jesse Cannone, bashkë-themelues i Institutit Back The shëndetshëm, ka ndihmuar mbi 50.000 "kauzën e humbur" prapa sufferers dhimbje në fund të marrë të qëndrueshme lehtësim dhimbje. Tani, ai shpall ...

Për 15 vjet hap pas hapi sistemi i tyre ka ndihmuar mbi 50.000 njerëz të cilët kanë vuajtur nga scoliosis ... disqe diskale ... dhimbje të nervit shiatik ... artrit e shpinë ... stenozë kurrizore ... dhimbje më të ulët mbrapa ... dhimbje e sipërme mbrapa dhe më shumë ...

Ajo merr vetëm disa minuta në ditë.

Klikoni me të lexuar raportin e tyre të lirë këtu sot ...
* Disclosure: kompensohet Filialin *


Si Ndikimi Zhurma Për shëndetin tuaj të vazhdueshme ...

Kur ai erdhi për efektet e zhurmës që shkojnë përtej humbjen e dëgjimit, autorët e studimit
mendojnë se ndikimi gjithë zhurma ne jemi të ekspozuar rregullisht për të është i nënvlerësuar.
Organizata Botërore e Shëndetësisë vlerëson mbi 1 milion jetë të aftësisë së kufizuar rregulluar
vite janë të humbur të vendeve anëtare të Evropës perëndimore.

Për më tepër, studiuesit zbuluan prova se ekspozimi afatgjatë ndaj zhurmës nga mjedisi ndikon në sistemin kardiovaskular dhe ka lidhjet me hipertension, sëmundje ishemike të zemrës dhe madje edhe goditje. Studime të shumta theksuar shoqata mes zhurmës në mjedis dhe çrregullimeve në gjumë, procesit të të menduarit të fëmijës dhe ndikimit negativ në spitale për të dy pacientët shëruese dhe stafit të punës.

Ende ka shumë debat mbi nivelin e zhurmës mendohet të jetë e sigurt. Më shumë punë me grupe të duhur të kontrollit mund të ndihmojë ndriçojë të gjithë. Më pak zhurmë do të ndihmojë të gjithë ne duke na lënë më pak të mërzitur, duke e bërë mjediset mësimore më të mirë për fëmijët, përmirësimin e gjumit për fëmijët dhe të rriturit, si dhe një incidencë të jetë e mundur më të ulët të sëmundjeve të zemrës, dhe në spitale, përmirësuar rezultatet e pacientit dhe qëndrime më të shkurtra.

Për shëndetin tuaj të mirë,

Si Morali Turns Gjatë ditës

Ju do të jetë aq i kënaqur që ju lexoni këtë. Duket se aftësia për të treguar kontrollin e vetë që na mban nga të mashtrimit ose shtrirë ul në mënyrë të konsiderueshme gjatë ditës ... kështu që ju jeni më të prirur për të qenë të pandershëm në pasdite sipas hulumtimit që shfaqet në psikologjike Shkencës, një revistë e Shoqatës për Shkenca psikologjike. Zbulimi ka implikime për gjithë duke u përpjekur të jenë më etike, si dhe bizneset dhe të tjerët që kanë nevojë për të menaxhuar potencialin për sjellje jo etike të punonjësve ose konsumatorët.

Gjetje intriguese vjen nga etike studiuesit të cilët ishin në kërkim të sjelljeve jo etike (të gënjyer, vjedhje, mashtrim) dhe vënë re se teste të kandidojë në mëngjes rezultuar në më pak raste të sjelljes jo etike. Kjo kishte ekspertët, Merjem Kouchaki nga Universiteti i Harvardit dhe Isak Smith nga Universiteti i David Eccles Shkollës Utah-së të Biznesit, pyesin nëse mund të jetë më e lehtë për të rezistuar shansin të jetë jo etike në mëngjes se më vonë gjatë ditës.

Ne e dimë se vetë-kontrollit mund të përdoret si pasojë e mungesës së gjumit të cilësisë së mirë, si dhe ikjen natyror që vjen nga marrjen e vendimeve themelore të përditshme. Por, mund vendime normale që ju bëni gjatë rrjedhës së një dite të jetë e mjaftueshme për të përdorur deri vetë-kontrollit tuaj dhe të sjelljes joetike më shumë të ngjarë?

Për të gjetur përgjigje, palë e studiuesve të zhvilluar dy eksperimente me pjesëmarrësit e moshës kolegj të cilët ishin treguar modelet e dots në një ekran kompjuteri. Ata u pyetën për të thënë se më shumë pika ishin në anën e majtë ose të djathtë të ekranit. Ata nuk janë dhënë paratë për të marrë përgjigjen e drejtë, në vend të kësaj ata ishin të dhënë të holla në bazë të cilat anë e ekranit të kompjuterit pasur më shumë pika, duke marrë dhjetë herë shumën e deklaruar për zgjedhjen në anën e djathtë në vend të majta. Kjo i dha Subjektet një stimul financiar për të marr në anën e djathtë, madje edhe kur ka qenë padyshim më shumë pika në të majtë.

Hipoteza Hulumtimi është provuar. Ata testuar 08:00-12:00 ishin më pak të prirur për të mashtrojnë se ato testuar nga mesditë në 06:00. Hulumtuesit kanë quajtur këtë "efekti morali mëngjes".

Eksperimenti i dytë i përfshirë testimin e detyron vetëdijes morale në të dy kohë të ditës. Pjesëmarrësit u prezantuan me fragmente fjalë që në mëngjes kanë bërë në fjalë të tilla si "moral" dhe "etike". Në pasdite pjesëmarrësit formuar të njëjtat fragmente në fjalë të tilla si "koral" dhe "efektet". Kjo shton edhe më shumë mbështetje për idenë e moralit në mëngjes.

Vazhdon më poshtë ...


* Shumë e rekomanduar *

Duke njoftuar: Doktor miratuara Store bufe mjeteve juridike që vërtetë punojnë ...

A keni blerë gjatë kundër drogës?

Stop tani dhe mos e humbni asnjë më shumë para.

A e dini se ju lehtë mund të shërosh sëmundje pa efekte anësore, duke përdorur herbs vetëm natyrore, vitamina dhe ushqyesve?

Charles Silverman ND Certified Naturopathic dhe Herbalist Doktor ka marrë 18 vjet e kërkimit dhe përvojën e tij dhe të kondensuar atë në një encyclopeida korrigjuar në shtëpi e më të fuqishme, dhe më e rëndësishmja provuar, mjetet juridike në shtëpi.

Ju mund të eliminojnë virusin gripit, të rritur sistemin tuaj imunitar, dhe të shërohen më shpejt nga ftohjet përdorin këto mjeku-miratuar mjetet juridike në shtëpi ...

Si dhe gjumë të mirë, dukem më i ri dhe trajtojnë ndonjë problem të lëkurës kujdesit të lëkurës me mjetet juridike tuaja në shtëpi dhe receta.

Klikoni me tani për të zbuluar "e fshehura" shëron bufe kuzhine - të provuara nga provat klinike.
* Disclosure: kompensohet Filialin *


Si Morali Turns Gjatë Dita e vazhdueshme ...

Rezultatet ishin të njëjta edhe kur ekipi testuar një mostër prej subjekteve në internet
mbledhur nga e gjithë SHBA Pjesëmarrësit në linjë kishin më shumë gjasa për të dërguar
një mesazh i pandershëm për një partner virtuale, ose thonë se ata kishin zgjidhur një pazgjedhshëm
Numri i ngjashëm me problemin kur testohet në pasdite.

Hulumtuesit Kouchaki dhe Smith gjithashtu ekzaminuar atë që është njohur si "çmobilizimit moral", një shtet kur njerëzit veprojnë mënyrë joetike dhe nuk ndjehen një grimë e fajit ose vuajtje ... si në qoftë se ata nuk kanë ndërgjegje në të gjitha. Ata që ishin të paangazhuar moralisht janë më të prirë për të mashtrojnë në të dy mëngjes dhe pasdite, ndërsa ata me një prirje të ulët për mosangazhim moral sillen me ndershmëri në mëngjes, por ishin më të prirur të sillen unethically më vonë gjatë ditës.

Kështu që mund të kohën e ditës të ketë njerëz të mirë duke vepruar keq? Gjetjet duket se e mbështesin idenë. Në shumë pak, ajo mund të jetë e dobishme për të marrë kohën e ditës në konsideratë qoftë se ju jeni një prind, mësues, trajneri apo udhëheqësi tjetër i cili është i shqetësuar për sjelljen e keqe të fëmijëve apo të tjerë.

Për shëndetin tuaj të mirë,

Kronike të miratuara nga qeveria Kushtet: Çfarë duhet të dini

Ankesat e stomakut janë të pamundur për të injoruar. Nëse është e siklet e barkut
dhimbje ose kapsllëk, gastrointestinal (GI për të shkurtër) çështjet janë ankesa të përbashkëta
për kaq shumë prej nesh. Në vend që të vuajnë në heshtje, ju duhet të flisni me
sinqerisht me mjekun tuaj për simptomet tuaja dhe sa shpesh ju të merren me ta,
duke mbajtur parasysh se asgjë nuk ju thonë se do të papritur ose të vë në siklet një profesionist mjekësor.

Në fakt, kjo bisedë është hapi i parë në rrugën tuaj për shërim.

Mjeku juaj mund të them nëse simptomet tuaja të miratuara nga qeveria janë një sinjal i një çrregullim si kolit ulcerative, sëmundje Crohn apo sëmundje celiac. Këto simptome mund të jetë një shenjë e një problemi funksionale zorrë si sindromi i zorrëve nervoz me kapsllëk (IBS-C) ose kapsllëk kronik idiopatike (CIC). Pa marrë parasysh se çfarë problemi, ai nuk do të marrë ndonjë të mirë deri sa ju të flisni në mënyrë që ju mund të merrni diagnozën e duhur dhe të fillojnë trajtimin.

Sindromi Nervoz zorrë ka katër nëntipe të mëdha, IBS-C duke qenë një. Kjo ndodh për shkak të një anomalitë në funksion të traktit GI vetë, jo për shkak të një problemi strukturor ose biokimike. Ndonjëherë kjo gjendje e bën të pranishëm me dhimbje të barkut (ose siklet), stools vështirë (dhe rrallë) dhe lëvizjes jo të plotë të brendshmet. Ndërsa shkaku i IBS-C nuk është e njohur, ajo mund të jetë i lidhur me një sërë faktorësh, duke përfshirë një hypersensitivity të nervave rreshtim zorrët, një mosfunksionim të komunikimit natyror trurit / tretjes ose të miratuara nga qeveria trakt lëvizshmëri të ndryshuar dhe mosbalancim të ujit.

Vlerësimet sugjerojnë se deri në 13 milionë njerëz në SHBA mund të ketë IBS-C.

CIC është një fakt i jetës për një rreth 35 milion të rriturve amerikanë dhe ka simptoma të ngjashme (stools vështirë. Rralla / lëvizjet jo të plota të zorrëve), dallimi është se nuk ka dhimbje. Zorrë është e shëndoshë, por pacienti merret me kapsllëk kronik që nuk lirohet nga masat standarde. Disa faktorë të përfshirë në këtë gjendje mund të jetë bilanci i ujit dhe lëvizshmëri në dy pika.

Ndërsa të dy kushtet e miratuara nga qeveria nuk kanë asnjë kurë, ka disa hapa të thjeshtë ju mund të merrni për të ndihmuar veten të ndjehen shumë më mirë.

Vazhdon më poshtë ...


* Shumë e rekomanduar *

Fact: Poor Gjumi rrit rrezikun e vdekjes / Sëmundjeve

Ever shtrirë zgjuar gjatë natës dhe të numërohen orët deri në agim? A nuk është frustruese që të jetë në shtrat dhe të jetë në gjendje për të fjetur?

Me rreth 18 milionë receta shkruar çdo vit për pilula gjumi të shtrenjta ...

... Është e qartë se ka një epidemi kombëtare.

Pra, çfarë do të bëni kur mjekët nuk mund të fle?

Ja përgjigje.

Mëso se si një pension MD Laney Chouest nga New Orleans theu varësinë e tij 5-vjeçar për Ambien, dhe tani fle në mënyrë paqësore pa mjekim.

Gjithashtu, të zbuloni se si një Psikologe licencuar, Sharon Stein McNamara, Ed.D.fromMinnesota theu ciklin e saj pagjumësi.

Klikoni me sot për të zbuluar 7 gabimet që janë vrarë gjumin tuaj, dhe se si të kapërcyer ato ...
* Disclosure: kompensohet Filialin *


Kushtet kronike të miratuara nga qeveria: Çfarë duhet të dini! Vazhduar ...

- Filloni duke bërë ndryshime në dietën tuaj. Rriti konsum tuaj fibra duke ngrënë
më shumë fruta, veggies, fasule dhe thekon krunde është një mënyrë të natyrshme për të ndihmuar të zbutur
stools dhe t'i bëjë ata më të lehtë për të kaluar. Ju mund të gjeni se ju keni intolerances
të sheqerna të caktuara (fruktoza ose lactose) kështu kufizimin marrja e ushqimeve me
këto mund të provojë të jetë një ndihmë e madhe.

-
Pini shumë ujë, 6-8 gota në ditë është e mjaftueshme për të mbajtur ju hydrated plotësisht
dhe ndihmë stools kalojnë më lehtë.

-
Ushtrimet si ecje ose yoga mund të ju ndihmojë të merren me kontribues të tjera për
shumë kushte të miratuara nga qeveria: stresi. Stresi dhe ankthi shpesh shkakton të mjerueshme
simptomat e më shumë se disa probleme të miratuara nga qeveria, ndërsa ushtrimi i ndihmon për të menaxhuar stresin
para se të marrë nga dora.

Nëse këto dietë dhe ndryshimet e jetesës nuk po ndihmojnë sa duhet, ka opsione të tjera të trajtimit mjeku juaj mund të sugjerojnë për ju. Ka mbi laxatives kundër dhe softeners fron që shpesh të provojë të dobishme. Ka edhe disa ilaçe shumë efektive recetë për të dy IBS-C dhe CIC që janë të dobishme dhe tolerohet mirë.

Lajm i mirë është se të dyja këto kushte, ndërsa të pakëndshme dhe shkatërruese, janë duke bërë asnjë dëmtim të përhershëm të sistemit tuaj të tretjes.

Për shëndetin tuaj të mirë,

Vendimi bën Ushqimi Më pak pamundur

Më e mirë humbje peshe këshilla që ju mund të merrni është për të ngrënë më pak dhe të ushtrojë më rregullisht, por kjo është shumë më e lehtë tha se bëhet. Dhe kur vjen puna për të mbajtur peshë jashtë, kjo është edhe më e vështirë. Por pse është me të vërtetë kaq e vështirë për të bërë? Ekspertët janë të ardhur për të besuar se vullnet mund të jetë një burim i kufizuar, dhe lodhje e bën më të vështirë për ne për të bërë të mira, zgjedhje të shëndetshme.

E vërteta e vështirë është se ajo merr përpjekje të zgjatur për të qenë aktiv dhe hani e drejtë, për të humbur peshë ju dëshironi dhe për të mbajtur atë. Megjithatë, këto ditë ne jemi të gjithë në mënyrë hiper-zënë, ballafaqohen me të gjitha llojet e prioriteteve, nxiton për në dhe nga, se është e lehtë për të dalë jashtë e energjisë psikike të nevojshme për të ushtruar vetë-disiplinë. I njohur zyrtarisht si vendim lodhje, kjo e bën qëndruar besnik një dietë dhe ushtrim rutinë e vështirë, sepse ne ballafaqohemi në mënyrë rutinore me shumë zgjedhje tërë ditën, ekspertët sugjerojnë se ne mund të bëjë vetëm kaq shumë vendime të arsyetuara para se gjykimi ynë merr një pushim.

Mendoni për këtë, gjatë tërë ditës jeni duke bërë zgjedhje. Çfarë duhet të ketë për mëngjes ... çfarë duhet të veshin për të punuar ... nëse do të marrë në ashensor apo shkallëve. Dhe ndërsa këto zgjedhje të duket e thjeshtë, lumë i pafund e vendimeve, dhe presioni për të zgjedhur me mençuri, mund të zbrazë energjinë dhe motivimin tuaj ... edhe se si ju ndjeheni të lumtur. Nëse ju mendoni përsëri në fund të një dite plot tension sidomos (ose javë), ju do të mbani mend se sa e vështirë ishte për të bërë edhe vendimet e thjeshta.

Studimet kanë gjetur gjithashtu se njerëzit bëjnë keq në testet e vetë-kontrollit, kur ata kanë ushtruar vetëkontroll paraprakisht. Është sikur ne kemi vetëm një sasi e fundme të vetë-kontrollit, dhe një herë se është përdorur, ajo ka shkuar për pjesën tjetër të ditës.

Shtoji kësaj edhe lodhje që është një pjesë e natyrshme e punës me turne dhe të lidhur edhe me fituar peshë. Nëse ju nuk jeni duke fjetur mirë, ju kanë tendencë për të ngrënë më shumë, edhe në qoftë se ju nuk jeni të uritur sipas gjetjeve në privimit gjumë dhe kontrollin e oreksit. Nëse jeni të lodhur, ju thjesht nuk janë si në gjendje të demonstrojë kontrollin e vetë se në qoftë se ju jeni të mirë çlodhur. Ju jeni më shumë të stimuluar nga ushqimi hedhurinë, dhe kjo mund të bëjë që ju të më pak të gatshëm për të qenë aktiv si. Është më e lehtë për të zgjedhur drive pse ... kohët moderne kanë bërë atë në mënyrë që zgjedhja sëmurë është default lehtë.

Luftimi kundër vendimeve lodhje mund të ndihmojë. Këtu janë disa sugjerime të shkëlqyer ...

-
Puna jashtë në mëngjes, para se ditë plot tension merr kapur pas teje. Shumë rregullt
ushtruesit të bërë këtë.

-
Hiq tundimet e ushqimit junk nga mjedisin tuaj. Kjo e bën për më pak
vendimet dhe më pak lodhje vendim. Nëse ju nuk e vënë ushqimin në pazar
qerre, kjo nuk e bën atë në shtëpi për të provokoj ju në një moment të dobët.

Vazhdon më poshtë ...


* Shumë e rekomanduar *

Mbrapa Institutit Healthy Back Pain Relief Journal

Jesse Cannone, bashkë-themelues i Institutit Back The shëndetshëm, ka ndihmuar mbi 50.000 "kauzën e humbur" prapa sufferers dhimbje në fund të marrë të qëndrueshme lehtësim dhimbje. Tani, ai shpall ...

Për 15 vjet hap pas hapi sistemi i tyre ka ndihmuar mbi 50.000 njerëz të cilët kanë vuajtur nga scoliosis ... disqe diskale ... dhimbje të nervit shiatik ... artrit e shpinë ... stenozë kurrizore ... dhimbje më të ulët mbrapa ... dhimbje e sipërme mbrapa dhe më shumë ...

Ajo merr vetëm disa minuta në ditë.

Klikoni me të lexuar raportin e tyre të lirë këtu sot ...
* Disclosure: kompensohet Filialin *


Vendimi bën Ushqimi pak pamundur Vazhdim ...

- Puna aktivitet fizik në rutinën tuaj të përditshme, Commuting aktive është një mënyrë
për të bërë këtë. Parking në fund të shumë është një tjetër alternativë e mirë. Mbani në kërkim
për mundësi të jetë aktiv gjatë gjithë ditës.

-
Pritini vendimmarrjen duke bërë disa gjëra automatike. Paketë një drekë të shëndetshme apo
rostiçeri dhe ju nuk do të ketë ndonjë vendim për të bërë, ushqimi është e drejtë atje. Ushqimi
të njëjtën gjë çdo ditë gjithashtu heq një, vendim parëndësishëm sapping nga ditën tuaj.

-
Menaxhuar elektronike në botën tuaj duke u kthyer off telefonat smart, tableta
dhe laptopë në një moment gjatë mbrëmjes tuaj. Bëni një rregull dhe rrinë në të. Getting
disa pjesa tjetër, ose gjumë shtesë do të ndihmojë të bëni vendime më të mirë duke shkuar përpara.

-
Të ndryshojë mënyrën që ju mendoni për vendimet, pyesni veten se çfarë ndodh në qoftë se ju bëni
zgjedhje "e gabuar". Shumë herë kjo ndihmon për të rivendosur të menduarit tuaj, duke i
ju të ndaluar duke theksuar mbi zgjedhje të thjeshtë dhe për të mbajtur të përqëndrohet tuaj në vendimet më të mëdha
që thirrja për më shumë mendim.

Për shëndetin tuaj të mirë,

Afër
E-mail